Meble loft idealnie pasujące do industrialnych mieszkań

W trakcie planowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością trzeba zatroszczyć się, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft i w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne wnętrze

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma bezsprzecznie swoje specyficzne atrybuty. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, detale konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, jakie należy ukryć, lecz swego typu ozdoba i przejaw stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest do tego przestronnie, a otwarte przestrzenie do tego podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, właśnie dlatego warto zadbać o dopasowanie poszczególnych elementów aranżacji oraz dopełnić ją należycie dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i wielokrotnie wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia wytrzymałość, a jednocześnie doskonale komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych poniekąd się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych cudownie wygląda surowe drzewo z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje także sam projekt. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje niemniej jednak interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Zezwala to przystosować zarówno meble, jak i samą aranżację do osobistych preferencji domowników.